Evde Cilt Bronzlaştırıcı Maske Nasıl Yapılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Evde Cilt Bronzlaştırıcı Maske Nasıl Yapılır?

Günümüzde en fazla başvurulan cilt güzelleştici uygulamalarından biri de cilt bronzlaştırma uygulamasıdır. Bazı cilt sorunlarına faydalar sunabilen bronzlaştırma uygulaması özellikle gereğinden fazlaca uygulandığı takdirde genel cilt yapısında olumsuzlukların oluşmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple güzellik uzmanları ve cilt doktorları cilt bronzlaştırma uygulamasından faydalanma konusunda aşırıya kaçılmaması gerektiğinin altını çizmektedirler.

Cilt bronzlaştırma uygulaması hakkında uzmanlar tarafından yapılan bu uyarı hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra şimdi de makalemizin de ana konusu olan evde cilt bronzlaştırıcı nasıl hazırlanır hakkında sizlere bilgiler sunalım. Makalemizde hakkında bilgiler sunacağımız bu harika doğal cilt bronzlaştırıcı uygulamanın aynı zamanda son dönemlerin en fazla tercih edilen doğal cilt bronzlaştıcı uygulaması olduğunu belirtmek isteriz. Hazırlanışının oldukça basit olduğu bu harika doğal cilt bronzlaştırıcı uygulama sayesinde cildinizin kısa süreleri içerisinde bronzlaştığını fark edecek ve çok şaşıracaksınızı. Dilerseniz bu harika doğal cilt bronzlaştırıcı uygulama hakkında sizlere hemen bilgiler sunalım.

Kolaylıkla Yapabileceğiniz Cilt Bronzlaştırıcı

Hazırlanışı;

  • İlk olarak 3 siyah çay poşeti orta büyüklükteki bir kap içerisine aktarıyoruz.
  • Hemen akabinde ise üzerine 3 çeyrek fincan kaynar su ilave ediyoruz.
  • Bu aşamadan sonrasında demini alması için yaklaşık olarak 15 dakika kadar beklemeye alıyoruz.
  • Bu süre sonrasında ise çay poşetlemizi kaseden alarak ve blender içerisine yine 1 çeyrek fincan demlenmiş olan siyah çay döküyoruz.
  • Hemen akabinde 1 çeyrek fincan lanolin ve 1 çeyrek fincan susam yağı ilave ediyoruz.
  • Sonrasında yaklaşık olarak 40 saniye kadar düşük hızda karıştırıyoruz.
  • Hemen akabinde arta kalan çayımızı da yavaş bir şekilde blenderin içerisine ilave ediyoruz.
  • Bu işlemden hemen sonrasında tekrar düşük hızda karıştırmaya devam ediyoruz.
  • Bu işlemi 40 saniye boyunca sürdürdükten sonra sonucu test etmek açısından hazırlamış olduğumuz karışımından çok az miktarda alarak kol ve bacak bölgelerimize uyguluyoruz. Bu sayede cildimizin birkaç dakika içerisinde bronzlaştığını fark ediyoruz.

Yukarıda da görüldüğü üzere evimizin rahatlığında hazırlamış olduğumuz doğal bronzlaştırıcı uygulamanın hazırlanışı oldukça basittir. Sizler de güneşin zararlı ışınlarından kaçınarak tamamen doğal yönden cildinizin bronzlaşmasını isterseniz yukarıdaki basit adımları uygulayarak bronzlaşmasını istediğiniz vücut bölgenizi yalnızca birkaç dakika içerisinde kolayca bronzlaştırabilirsiniz.

Uyarı;

Bu harika doğal cilt bronzlaştırıcı uygulamayı hergün yapmamanız tavsiye edilmektedir. Aksi durumda doğal cild dengenizin olumsuz yönde etkilenebileceğini belirtmekte faydalar görmekteyiz. Bu harika doğal cilt bronzlaştırıcı uygulama oldukça etkili olduğundan dolayı aşırı miktarda uygulanmaması gerektiğini belirtmek isteriz.

Bu uyarımızı da yaptıktan sonra evde cilt bronzlaştırıcı nasıl hazırlanır hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız.

Bunlar da ilginizi çekebilir