Kadınlarda Kıvırcık Saç Modelleri - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Kadınlarda Kıvırcık Saç Modelleri

Kadınların en çok zaman harcadığı ve önemsediği parçaları saçlarıdır. Düz saça sahip kadın sayısının kıvırcık saça sahip kadın sayısından fazla olması sebebiyle kadınlara günlük yaşamda rehber niteliğinde kıvırcık saç modellerinin sosyal medya hesaplarının ve beraberindeki paylaşım sayısı nitekim daha azdır. Bu yazı sizlere kıvırcık saç modellerini ve saçı nasıl daha etkin kullanabileceğinizi açıklama imkânı sunacaktır.

Siz de kuaförde saatler harcamak yerine, bu pratik modellerle muhteşem buklelere ve ışıldayan bir görünüme kısa sürede ulaşabilirsiniz. Her ne kadar kıvırcık saç bakımı ve şekillendirmesinin zor, uğraş gerektiren ve sonunda pek çok kişiyi bıktırdığı düşünülse de aslında en kolay alan ve her daim kuaförden yeni çıkmış hissi veren bir saç tipidir, elbette saçın beslenmesini ve minik bakımları es geçmemek şartıyla. Örneğin, taranması muhtemelen en zor aşamasıdır kıvırcık saçların. Bu problem için küçük bir öneri: ıslakken uyguladığınız nemlendirici  bir saç kremi saçınızın kolayca taranmasına ve daha net bukleler elde etmenize yardımcı olur.

 

Topuz

Topuz saç modeli nasıl yapılır ?

Sizin için önerilebilecek en pratik ve öte yandan iddialı bir saç modelidir. Günlük kullanımın yanı sıra özel davetlerde ve günlerde kullanabileceğiniz bu model size doğal ve şık bir hava katacaktır. Dağınık topuz, balerin topuzu, ensede, yanda veyahut üstte topuzlar gibi çeşitlere sahip olan topuzunuzu taçlar, tokalar, inciler veya minik örgülerle süslemek sizin tercihiniz. Gelin başı olarak da kullanabileceğiniz bu modelin aynı zamanda ev işlerinin de vazgeçilmezi olduğu düşünüldüğünde çeşitliliği rahatlıkla anlaşılabilir.

 

Örgü

Örgü saç modeli nasıl yapılır ?

Saçınızın rengine ve uzunluğuna bakmaksızın her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz mükemmel bir model. İster tek bir tutamını ister tamamını değişik sayılarda parçalara bölerek örebilirsiniz. Örneğin kısa saçlar için balıksırtı uygun bir model olabilir. Öte yandan uzun saçlar için de iki yandan örülmeye başlanıp devamında birleşen örgüler size daha naif ve asil bir ifade katacaktır. Söylemeden geçmeyelim, kız çocuklarının vazgeçilmezi olan yandan iki örgü, son zamanlarda yeni bir hale bürünerek yetişkin kadınların da tercihi haline geldi. Çocukluk çağlarından hatırlanan bu model balıksırtıyla birleştirildi ve boynu uzun gösteren muhteşem bir modele dönüştü. Ve elbette, son günlerde pek revaçta olan halka küpeleri de unutmamak lazım. Bu küpelerle örgünüzü süslemek de size hem modern hem de renkli bir hava katacaktır.

 

Kısa Saç

Kısa saç modeli nasıl yapılır ?

Uzun saçlardan yorulanlar, zaman kaybından kurtulmak isteyenler için birebir çözüm: kısa saç modeli. Tek yapmanız gereken saç kremi ya da deniz tuzu gibi şekillendiricilerle saçınızı beslemek ve bukleleri belirginleştirmek. Kıvırcık saçlar için küt kesim her zaman beğenilen bir modeldir.

Bunlar da ilginizi çekebilir