Nasıl Angelina Jolie Gibi Görünürsünüz? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Nasıl Angelina Jolie Gibi Görünürsünüz?

Kim Angelina Jolie’ye benzemek istemez ki? Birçok kişi Angelina Jolie’nin dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğuna inanıyor. Angelina Jolie’ye benzemek ancak ruh halini ve fiziksel görüntüsünü aynı anda gerçekleştirebilmen halinde mümkündür. Angelina’ya gerçekten benzemek istiyorsan, kendine inanmaya başlamalısın.[no_toc]

Angelina’nın Fiziğine Sahip Olmak


1. Sağlıklı besinler tüket. Angelina’nın buğulanmış balık, sebze ve soya sütü gibi sağlıklı yiyecekler yediği herkes tarafından biliniyor. Ayrıca oldukça sağlıklı bir gıda çeşidi olan çorba yemekten çok hoşlanıyor. Filmler için kas yapmak istediği zamanlarda oldukça zorlu bir diyet uygulamaktadır.

 • Angelina kahve ya da şeker tüketmemeye çalışıyor.
 • Tomb Raider filminin çekileceği zaman daha atletik bir görünüm elde etmek adına oldukça fazla çalıştı. Bu görünümü elde etmek için, yüksek miktarda protein ve düşük karbonhidratlı bir diyet uyguladı aynı zamanda çok miktarda su ve buğulanmış sebze de diyetinin içerisinde vardı. Kırmızı et veya buğday esaslı yiyecek yemedi. Çiğ salatalar yemekten zaten hoşlanıyordu.
 • Çok fazla kilo vermeden kaslarını korumak için günlük dört veya beş öğün yiyor.
 • Sadece haftasonları alkol alır ve abur cubur yemez.

2. Egzersiz Angelina fiziksel yapı olarak oldukça ince bir kadındır ve atletik hareketli rollerinde kendisine gerekecek gücü kazanmak için oldukça sıkı çalışması gerekmektedir. Gerçekten ona benzemek istiyorsanız aynı zamanda atletik bir rutine de ihtiyacınız var. Diyet önemlidir, ancak egzersiz de bu amaçta uygulayacağınız aktiviteler açısından oldukça önemlidir.

 • Angelina, Tomb Raider ve Salt filmlerinde yaptığı kickboks egzersizlerini ve dövüş sanatları eğitimini kullandı. Bu eğitimler kalçalarının güçlenmesine ve kalori yakmasına neden oldu.
 • Angelina, Yoga için gereken sabrın kendisinde olmadığını söylemesine rağmen Malefincent filmi için karın kaslarını geliştirmesi gerektiğinde aylarca yoga yaptı.
 • Kalçalarınızı onun gibi sallamak istiyorsanız, yapmanız gereken onlarca kombinasyondan oluşan egzersizler var. Uzun lounges’lar, aerobic egzersizleri ve kol, karın, göğüs ve bacağın aynı anda çalıştırıldığı birleşik antrenman programları.
 • Örneğin yaptığı egzersiz programlarından en sık uyguladığı program şu şekilde; 15 ve 20 kiloluk ağırlıklarla 3×15 lounge egzersizi, 3×12 squat, 3×10 leg curl, crunch, bicep curl ve 35 dakikalık yüksek şiddetli kardiyo.

Angelina’nın Saçlarına Sahip Olmak

1. Saçlarınızı uzatın. 1998 yılında Angelina saçlarını kısa pixie stiline kestirmişti. Ancak bu onun için alışılmadık bir görünüm oldu. İçinde hafif bir kıvrım olan uzun saçına da kısa süre içerisinde döndü zaten. Onu uzun ve doğal dalgaları sahip saçlarıyla görme olasılığınız daha yüksektir.

 • Saçlarına asla buklelerle çeşitli uygulamalar yapmadığı söyleniyor. Zaten saçı hiçbir zaman doğallıktan uzak görülmedi.
 • Angelina, saçlarını genellikle göğüslerinin başladığı bölgeye kadar uzatmayı tercih eder.
 • Kısa süreli patlamalardan kaçının. Angelina, saçlarını “yüzünden uzakta” giymeyi çok sevdiğini söyleyen bir kuaförce aktardı. Angelina sık sık saçlarını uzun patlamalar ve katmanlarla yan yana bırakıyor.
 • Kısa perçemlerden uzak durun.
 • Bir stilistin yaptığı açıklamada Angelina’nın saçlarını yüzünden uzak tutmayı çok sevdiği bilgisi paylaşılmıştı. İncelendiğinde sizde doğru olduğunu farkedeceksiniz.

2. Saçlarınızı kahverengiye boyayın. Saçlarınızı uzattıktan sonra mutlaka kahverengine boyamanız gerekiyor. Angelina aynı zamanda filmlerdeki rolleri gereği farklı saç uzunlukları ve renklerini de denedi. Örneğin 1999 yılında çekilen Girl filminde saçlarını kısa kestirdi ve platinyum sarısı rengine boyattı. Ancak çoğu zaman koyu veya normal kahverengi saçlarıyla etrafta gezinmeyi seviyor.

 • Angelina bazen kahverengi saçlarını mevcut tonunun bir açık tonuyla aydınlatır. Vurgulamalar saçlarında birer birer ortaya çıkar ve bu kendisine çok egzotik bir görünüş verir. Ancak tercih ettiği saç rengi genellikle doğal rengi olan orta kahverengidir.
 • Saçınızı çok fazla aydınlatmayın. Saçları sadece biraz yumuşaklıkla en doğal kahverengi haline bırakmanız çok daha iyi olacaktır.
 • Angelina’nın Aveda ve Couture Color Pequi Oil Treatment ürünleri kullanarak saçlarını parlak ve sağlıklı tuttuğu biliniyor. Bu ürünler Angelina’nın sürekli kullandığı ürünlerdir.

3. Biraz bukle ekle. Angelina aynı zamanda gevşek, doğal görünümlü buklelerin hayranıdır. Bu görünümü elde etmek için, saçlarınızı büyük makaralar ile kıvrmalısınız. Kıvrımların çok sıkı olmadığından emin olun. Saçlarınızın doğal görünmesi çok önemli. Makaranız ne kadar büyük olursa görünüm o kadar doğal ve gevşek olacaktır.

 • Saçınızın rasgele bölümlerini alıp sırtınıza doğru taradıktan sonra pürüzsüz olana kadar taramaya devam edin. Saçların küçük bölümlerini alın, bükün ve klipler ile tutturun. Ardından, sabitleme spreyi kullanın. Sonra klipleri saçınızdan çıkarıp saçınızı serbest bırakın.
 • Saç diplerinizdeki hacmi artırmak için saçlarınızın rastgele seçtiğiniz bölümlerini fırçanızla yakalayın ve saçları 5 cm kadar yukarı kaldırın. Saç kurutma makinesiyle havaya kaldırdığınız saçınızın altını kurutun. Biraz kuruttuktan sonra fırçadaki kısmı çözerek kurutma işlemini devam ettirin. Ardından tepeden saçınıza doğru saç spreyi püskürtün. Saç spreyiniz kuruyana kadar saçınızı ve kafanızı hareket ettirmeyin..

Angelina’nın Cildine Sahip Olmak için


1 Gözlerinizi ön plana çıkarın. Angelina’nın yüzündeki en etkileyici bölge büyük güzel gözleridir. Bunun farkında olarak gözlerini daha da ön plana çıkarmak adına makyaj taktikleri uygular ve gözlerini biraz daha ön plana çıkarır.

 • Cildinizin renk tonuna çok yakın ve çok koyu göz farı renklerini tercih etmediğinizden mutlaka emin olun. Angelina doğal görünen göz makyajını tercih eder. Göz farını gözünüzün uçlarından başlayarak gözünüzün başladığı noktaya doğru uygulayın. Kırışıklığınız varsa bunu kapatmak için biraz daha koyu bir gölgeyi uygulayabilirsiniz.
 • Boz kahverengi veya açık gri renkte göz farı deneyin. Şeftali, ten rengi veya açık kahverengi gibi renkleri de kullanabilirsiniz.
 • Angelina bazı özel günlerde kömür siyahı gibi oldukça koyu renkler de kullanabiliyor. Sizde deneyebilirsiniz.

2. Cildinize dikkat edin. Angelina’nın makyözü tarafından yapılan açıklamaya göre Angelina sert sabunlardan olabildiğince uzak duruyor ve her zaman sıvı sabun kullanmaya çalışıyor. Angelina ciddi derecede cilt kremleri hayranıdır. Yani genel olarak bu sektöre hayrandır. Günlük olarak cildine saatlerce bakım yapar.

 • Angelina’nın La Prairie Skin Caviar ve YonKa Advanced Optimizer Crème Serum gibi cilt bakım ürünlerini düzenli olarak kullandığı da biliniyor.
 • Hamileyken de bakıma ara vermeyen Angelina, hamile kadınlar için bir cilt bakım markası olan Bella Mama’nın ürünlerini düzenli kullandı.

3. Ela gözlere sahip olun. Angelina’nın gözleri çok güzel bir tonda ela rengine sahiptir. Sizin gözününüzn doğal rengi bu değilse mutlaka bir lens kullanarak bu rengi denemelisiniz.

 • Gözleriniz için bir lens temin ettikten sonra da Angelina makyajı ile gözlerinizi ön plana çıkarmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

4. Daha yumuşak tonda makyaj yapın. Angelina, annesini kaybettikten sonra çok daha siyah tonlarda giyinmeye ve makyajını yumuşak siyah tonlarda uygulamaya başladı.

 • Kaşlarınızı ön plana çıkarmak için kahverengi bir kaş kalemi kullanın. Angelina’nın kaşları çok ince değil ve ön planda olmasına rağmen çok düzgün duruyor. Kalemi doğal kaş şeklinize göre farklı bir yönde olmayacak şekilde kullanın.
 • Genel olarak amaç doğallıktan uzaklaşmadan güzelliği arttırmak, görünümünüz daha fazlasına müsade ediyorsa dilediğini gibi makyaj yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir