Sakal Nasıl Çıkar ? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Sakal Nasıl Çıkar ?

Erkeklerin en büyük problemlerinden bir tanesi sakal çıkmama problemi ve bu cidden yaş ilerledikçe hala çıkmaması ile birlikte sinir bozabiliyor. Sakal nasıl çıkar diye sürekli bir arayış ve doğal çözüm yöntemleri aramaya başlıyor. Ancak merak etmenize gerek eğer gerçekten sakal çıkarma istiyorsanız adımları hayatınıza uygulayarak sizde sakallı bir yüze sahip olabilirsiniz. Sakal çıkarma yöntemleri için ilk öncelikle doğal yöntemlerden medikal ve ilaçlı yöntemlere doğru gideceğiz. Eğer sakal çıkması için ilk adımları denediğiniz halde sakal çıkmıyor ise diğer yöntemlere geçebilirsiniz.

 

[alert-warning]İlgili Konu: Sakal Nasıl Uzar? [/alert-warning]

Sakal Nasıl Çıkar

Doğal sakal çıkarma yöntemlerini denedikten sonra hala sakalınızın çıkmama ihtimali bulunmaktadır. Eğer doğal yollar işe yaramaz ise medikal yardım almak için bir doktor kontrolünde sakal çıkarma serumu veya ilaçlarını kullanabilirsiniz.

Sakalınızın Çıkması İçin Teşvik Edin

1.Sakalınızın çıkmasına izin verin. Sakalınız çıkmıyor diye belki çok sinirleniyorsunuz ve haftalık olarak durmadan jilet ile sakalınızı kesiyorsunuz ancak mesele sakalı jiletle kesmekte olmayabilir. Kimi sakal çok kısa sürede uzarken kimi kimi kişilerin ise sakalının tamamı ile uzaması yaklaşık 4 haftayı bulabilir. Sakalınızı kestikten sonra hemen yine kesmek yerine uzamasına izin verin.

  • Sakalınız çıkmıyor diye hemen ikinci veya üçüncü haftanın sonunda vazgeçmeyin. En az 5 hafta kadar sakalınızın uzamasına izin verdikten sonra diğer yolları denemeye başlamalısınız.

2.Sakalınızı bir nefes alması için rahat bırakın. Eğer biraz sakalınız çıkıyor ve bu sakalınızın güzel görünmesi için düzeltmeler yapıyorsanız bunu bırakmanız gerekiyor. Sakalınızı doğal olarak uzaması için serbest bırakın ve kendi halinde uzamasına izin verin.

3.Eğer gerekiyorsa sakal serumu kullanın. Eğer sakalınız çıkmıyor ise sakal serumunu kullanabilirsiniz. Sakal serumu gerçekten de mükemmel sonuçlar verebilir. Çünkü sakal serumu yalnızca cildinizin üzerindeki tüyleri değil altındakileri de harekete geçirir. Böylelikle daha güzel bir sakala sahip olmanızı sağlayabilir.

  • Uzmanlar sakal serumunun sabah duş aldıktan sonra kullanılmasını tavsiye ediyor çünkü duş aldıktan sonra cilt gözenekleriniz açılıyor. Uygulanan serum temiz ve gözenekleri açık bir cilde işlediği için daha güzel etki veriyor.

4.Takviye besinler almayı düşünün. Eğer biyolojik olarak da eksik değerleriniz var ise bunu takviye besinler ile düzenleyebilirsiniz. Günlük yaşam rutininize bu takviye besinleri katarak kesin sonuçlar almanız mümkün. Folik asit eksikliğinden dolayı sakalınızın çıkmama ihtimali var. Bu durumdan dolayı aldığınız ek besin ile sakalınız daha kolay çıkabilir. Bunun öncesinde yine bir doktor tavsiyesi almanızda fayda var.

  • Biyotin takviyesi yapmanız sakalınızın artmasını sağlayabilir. Biyotin karaciğer, istiridye, karnabahar, fasulye, balık, havuç, muz, soya unu, yumurta sarısı, tahıl, maya ve diğer gıdalarda bulunur

Hayat Tarzınızda Değişiklikler Yapın

1.Cilt bakımınızı ihmal etmeyin. Cildinizin vücudunuzun en büyük organıdır ve aslında bir çok önemli işlevi bulunmaktadır. Cilt bakımı uzaktan bakıldığında bayan işi gibi dursa da hiç bir alakası bulunmamakta. Cilt bakımı sağlık için yapılan bir işlemdir ve sakal çıkması için büyük önem taşır. Cildinizde biriken pislikler gözenekleri kapatır ve sakalın çıkmasını engeller. Eğer cildinizi temizlerseniz , açılan gözeneklerde sakal çıkmaya başlar.

2.Protein alımınızı arttırın. Saçlar protein yapı taşlarından oluşmaktadır. Eğer yeterli derecede protein tüketmiyorsanız sakal çıkmasında da problemler yaşayabilirsiniz. Yediğiniz besinlere ve protein alımınıza dikkat ettiğiniz sürece saç ve sakalınızda da düzelmeler olacaktır.

  • Diyetinizi düzenleyip besin takviyesini arttırdığınız zaman diğer cilt bakımları , serumlar gibi yöntemleri de uygulamaya devam edin.

3.Hareketli olun. Egzersiz yapmak ve spor yapmak saç ve sakal gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Eğer kalp atış hızınızı günlük 1 saat arttırırsanız sakalınızın çıkmasında faydalı olacaktır. Egzersiz veya sporu doğrudan yapmanıza gerek yoktur. Dilerseniz sevdiğiniz basketbol , futbol , koşu gibi bir aktivite seçerek bu aktiviteyi yapabilirsiniz.

4.Dinlenmeye özen gösterin. İnsan uyuduğu zaman onarım ve yapım çalışması olur. Genç yaştakiler günlük 8-9 saat uyuması gerekirken olgun kişiler 7 ila 8 saat günlük uyuması gerekmektedir. Eğer düzenli ve sağlıklı bir hayatınız olursa bu sakalınızın çıkmasında da etkili olacaktır.

Tıbbi Yöntemleri Deneyin

1.Tıbbi ilaç kullanın. Minoksidil adında bir ilaç sağlık ve yeni sakal çıkmasını sağlar. Bu yöntem erkekler arasında en bilindik ve en başarılı sakal çıkarma yöntemleri arasında yer almaktadır. Rogaine adında satılan bu köpüğü satın alabilir ve bu ilacı online mağazalarda ve eczanelerde bulabilirsiniz.

  • Minoksidili yanlışlıkla yutmak çok tehlikeli ve zararlıdır. Uygularken çok dikkatli bir şekilde uygulamanız sağlığınız için faydalı olacaktır.

2.Doktorunuza testesteron tedavisi için danışın. Erkeklerde salgılanan testesteron hormonu sakal gibi erkeklere özgü şeylerin çıkmasını sağlar. Testesteron eksikliğinde sakal çıkmama problemi görülebilir. Eğer doktorunuz da testesteron için gerekli bir yöntem diyorsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

3.Sakal ekimi tedavisi. Eğer hiç bir yöntem ile sakal çıkmıyor ise sakal ektirmeyi deneyebilirsiniz. Sakal ektirmek gerçekten çok etkili bir yöntem olmasına karşın maliyetleri olan bir yöntemdir. Bu maliyetler hem zaman hemde maddi açıdan sizin canınızı sıkabilir. Ancak sakal çıkması için her şeyi yaparım diyorsanız en son çare olarak bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir