Bayanlarda Burun Estetiği - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Bayanlarda Burun Estetiği

Günümüz bayanlarının istisna olarak fakat şiddetli bir şekilde şikâyet ettikleri şeylerden biride vücudun en ufak yerinin bozuk olup kötü görünmesidir. Bazı uzuvlarından bu yüzden nefret ederler ve bu konuda bazı cerrahi müdahalelere başvururlar. Yaşamış olduğumuz şartların ve teknolojinin gelişimi bu anlamda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Bir kadın her zaman güzel, alımlı, bakımlı, modaya uygun, temiz ve zarif görünmeyi adeta görev haline getirir. Fakat kalıcı bir şekilde vücudunun bir yerinin güzel olmadığını ve bozuk kaldığını düşündüğünde ciddi şekilde rahatsız olur ve topluma çıkmak onun için adeta imkânsız hal alır. Kalçada fazlalık veyahut haddinden fazla yağ oluşumu, göğüs yani meme de şekil bozuklukları aşırı büyüklük veya aşırı küçüklük, yüzde kaş kaldırma ve gerdirme, dudak dolgunlaştırma, burun kemiği aldırma veya hokka bir şekle sokma gibi rahatsızlar bunların sadece bir kaçıdır. Bunların rahatsızlık etkisi etraflıca belli olduğundan en çokta kişinin yani bayanın karakterine ayna gibi yansımaktadır. Bu kötü durumun sonu ise kesinlikle tedavi sürecine başvurarak son bulur.

Burun Estetiğinde Cerrahi Müdahale

Konu böyle iken rahatsızlık hat safhaya çıkınca tedavi süreci için başvurulması gereken en önemli faktörde cerrahi operasyonlardır. Aşama olarak ilerlenir tarif ve doğru zaman beklenir. Cerrahi estetik çözümün en etkili yolu olduğu için başvuru yapılır ve ardından gerekirse tarih atılıp ameliyat için gün sayılmaya başlar. Bir bayan için vazgeçilmez şeylerinden biri olan vücut ölçüleri ve dengesi olduğu için bu müdahale adeta hayatına ve vücuduna mutluluk hormonu salgılar. Günümüzde artık her şey elit hal almaya başladığı için durum böyle şekil almak zorundadır.

Burun Estetiğinin Zorlukları

Her şeyin olduğu gibi bu ameliyatında zorlukları yok değil. Operasyon boyunca narkoz etkisiyle bir şey hissedilmese bile şekle kovulan ve gerekirse kırılan ve yeniden onarılan şeyin kemik olduğu gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu deyim yerindeyse sıcakken pek anlaşılmaz fakat uyuşturucu ilacın etkisi geçtikten sonra ciddi ağrıları peşinde getirir. Gerek yorumlar gerek yaşanmış operasyonlardan muzdarip olan kişiler böyle yorumlamaktadır. Zaten cerrahi operasyon doktoru bunun farkındadır. Bu koku alma duyusu bir bayana ne kadar şekil bozukluğu yönünden zorluk çıkarıp mutsuz etse de bu gerçeklik paylarını düşünmeli, araştırmalı ve gerekirse doktorundan bilgi almalıdır.

Fakat ne kadar zor olduğu açık olsa bile her bayanın böyle bir sorunu var ise zorluklar düşünmeksizin tedavi sürecinden korkmadan soluğu cerrahi doktorun yanında alırlar.

Teknolojinin günümüzde bu denli ilerlemesi de bu konuda bazı kolaylıklar getirmiyor değil. Artık koku alma organları tercihe göre önceden şekillendirip kişinin isteğine sunulur. Bu anlamda beğeniye göre de tercih yapılır ve şekillendirme için ilk adım atılmaya başlanır. Günümüzde bir bayan koku alma duyusundan rahatsız ettiği vakit artık tepkisini düşünmeksizin doktora cesaretli bir şekilde başvurur.

Bunlar da ilginizi çekebilir