Doğum Çantasında Hangi Malzemeler Bulunmalıdır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Doğum Çantasında Hangi Malzemeler Bulunmalıdır?

Anne adaylarının 9 ay boyunca sabırsız bekleyişlerinin sonrasında sıra doğuma geldiğinde bazı ihtiyaçları olmaktadır. Bu ihtiyaçlar genellikle doğuma gitmeden önce karşılanmaktadır. Doğum zamanının ne zaman olacağı doktorlar tarafından bilinse de bazen yanlış tahminler yapılabiliyor ya da bebek erken gelebiliyor. Bu gibi durumlara karşı önlem almak için önceden bazı hazırlıklar yapmalısınız. Hastane de sizin ihtiyacınız olacak malzemeleri, bebeğinize yardımcı olacak malzemeleri ve yardımcı malzemeleri bir doğum çantası olarak hazır bulundurmanız gerekecektir.

BEBEK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Bebeğin hastanede yeni doğduğunda ve hastane çıkışında giymesi gereken bazı malzemeler bulunmaktadır. Bumalzemelerhazır olarak satılmak ile birlikte çok kolay ulaşılabilmektedir. 6 parça olarak satılan bu takımın içerisinde bebeğin zıbını, eldiveni, şapkası, önlüğü, çorabı ve tulumu bulunmaktadır. Bu takıma ek olarak sizde yanınıza 2 şer adet olarak her ihtimale karşı tulum, önlük ve zıbın alabilirsiniz.

Kıyafet haricinde ise bebeğe yardımcı olabilecek malzemeler içerisinde 10 adet bebek bezi, pişik kremi, bebe yağı, ıslak mendil, ağız mendili, emzik, pamuk, battaniye, çarşaf ve alt açma bezi almanız gerekmektedir. Her ihtimale karşı ise bebeğinizin emmeme durumunu göz önüne alarak güvendiğiniz organik bir markanın mamasını ve yalancı memede bulundurabilirsiniz.

ANNE İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Doğum sonrasında annenin de ihtiyacı olabilecek belli başlı malzemeler vardır. Bu malzemeler; 2 takım pijama takımı, 1 tane terlik, 2 tane sütyen külot takımı, 2 adet atlet, 2-3 adet çorap ve patik, 1 tane de hastane çıkışı kıyafetidir.

Bu malzemelere ek olarak ise anne adayı eğer hastane odasında gelen misafirlerine karşı bir karşılama da bulunmak istiyor ve hediyelikler dağıtmak istiyor ise hastane kapısına asılacak süs veya isimlik, süslemeler, lohusa şerbeti malzemeleri, saç kurdelesi de yanına alabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir