Göz altı halkalarından nasıl kurtuluruz - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Göz altı halkalarından nasıl kurtuluruz

Göz altı halkalarından nasıl kurtuluruz

Dikkat ettiyseniz bazı insanların gözlerinin altında koyu renkli halkalar vardır. Yorgunluk veya yorucu bir gecenin ardından beliren halkalardan bahsetmiyoruz. Sürekli olan ve kaybolmayan halkalar konumuz. Bunlardan kurtulmayı deneyip de başaramadıysanız, belki yardımcı olabiliriz.

Gözlerin altında beliren koyu renkli halkalar genellikle vücutta biriken toksinlerin habercisidir. Ayrıca bazı besinlere karşı vücudunuzun hassasiyet göstermesinden de kaynaklanabilir. Bu özellikle çocuklarda yaygın bir şekilde görülür.

Eğer sorun besinlere karşı olan hassasiyetse o zaman problemin çözümü çok da zor olmayacaktır. Öncelikle sorunlu gıdaların hangileri olduğunun öğrenilmesi gerekir. Daha sonra bu besinler beslenme programının dışında bırakılır. Yetişkinlerde, gözaltı halkaları doğru uygulamayla tedavi edilebilir. Ancak bu da birkaç hafta, hatta bazen aylar alır.

Bu türden bir hassasiyete herhangi bir yiyecek sebep olabilir. Ancak bu tür vakalarda, genellikle suçlu süt ürünleri özellikle peynir ve süt ve buğdaydır.

 

Göz altı halkalarından nasıl kurtuluruz

Bu besinleri yememek, vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. Ancak buna kendinizin karar vermesindense, bir uzmana görünüp bu hassasisyete hangi besinlerin sebep olduğunu öğrenmek daha doğru olacaktır.

Bir kinesiolojiste görünmek iyi bir başlama noktası olabilir. Kinesiolojist, özel bir adale testi sayesinde vücudun güçlü ve güçsüz olduğu yanları keşfeder. Kinesioloji, “kiropratik, akupunktur” gibi birçok Batı ve Doğu tekniğinin karışımıdır ve çeşitli kas hareketlerinin yardımı ile bedendeki enerji blokajları ortaya çıkartılır.

Bazı besinlere karşı olan hassasiyeti değerlendirmenin yanı sıra, vücutta bulunan toksinleri azaltma yoluna gitmek de tedavide etkin rol oynar. Bunun için ilk etapta yapabileceğiniz şey, karaciğere baskı yapan besinlerden kaçınmaktır. Örneğin alkol gibi. Gözlerinizin altında koyu renkli gölgeler varsa, alkol ve kafein tüketiminizi aza indirmekte fayda var. Bunun yanı sıra su ve maden suyu içmek de aynı ölçüde yardımcı olacaktır.

Vücuttaki toksinlerin atılmasında kullanılan doğal ürünlerden bir tanesi boğa dikenidir. Boğa dikeninde, karaciğeri koruyan ve karaciğeri hücrelerinin yenilenmesini sağlayan silimarin isimli bir madde bulunur. Bu nedenle karaciğerin işlevlerini yerine getirmesine yardımcı olur ve vücuttaki toksinlerin azalmasını sağlar. Boğa dikenini doğal halde bulamıyorsanız, silimarin de kullanabilirsiniz. Bu durumda almanız gereken miktar günde 3 kez, 70-100 mg civarındadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir