Kısa Sürede Nasıl Hızlı ve Kalıcı Kilo Verilir? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Kısa Sürede Nasıl Hızlı ve Kalıcı Kilo Verilir?

Her gün egzersiz yapın, gerçekçi hedefler belirleyin ve kardiyoya devam edin. Kalori saymaya, porsiyon boyutlarınızı takip etmeye ve asla bir öğün atlamamaya dikkat edin . Bir saunayı ziyaret etmeyi düşünün. Son olarak, Akdeniz diyeti veya paleo diyeti gibi bir diyet yapmayı deneyebilirsiniz, ancak bunun sizin için doğru diyet olduğundan emin olun. Eğer bir diyet için yeterince sağlıklı birisi değilseniz veya uygulayacağınız diyet size zarar verecekse bunu bilebilecek tek kişi diyetisyeninizdir. Yeni ve daha detaylı olarak anlattığımız konumuzu buradaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

Kilo vermek için egzersiz yaparak

1. Egzersiz yapmak için zaman ayırın. Egzersiz yapmak, ilk başladığınızda size birkaç kilo kadar kas kazandırabilir, ancak bu, uzun vadeli, sürdürülebilir kilo verme planının vazgeçilmez bir bileşenidir. Ne kadar meşgul olduğunuza takılmadan, kilo vermek ve verdiğiniz kiloda kalmak istiyorsanız, her gün egzersiz yapmaya zaman ayırmanız önemlidir. Spor salonuna gitmek yerine yürümek gibi küçük ancak etkili fiziksel aktiviteler bile, kilo verme hızınızı arttırabilir.

  • İşleri yaparken egzersiz yapın. Eğer ev hanımıysanız veya herhangi bir nedenden ötürü bugün evi temizlemeniz gerekiyorsa, evi temizlerken canlı haraket edin ve evin her yerini dolandığınızdan emin olun.
  • Attığınız adım sayısını artırın. Merdivenleri yürüyen merdiven kullanmadan çıkın, mağaza ya da herhangi bir sebeple uğraşmanız gereken yere uzak bir yere arabanızı park edin ve aradaki mesafeyi yürüyün.
  • “Egzersiz” gibi görünmese bile, biraz hareket etmeyi içerisinde bulunduran bir hobi edinin. Bahçecilik, küçük projeler oluşturma, arabalar üzerinde çalışma veya hayvanlarla oynamak kalorileri yakmanın en iyi yoludur.

2. Zorlu bir antrenman programı deneyin. Belli bir etkinlikte ve şiddette kilo vermeye çalışıyorsanız, diğer yandan ağırlığı korumakla ilgilenmiyorsanız yani sadece bir döneme ilişkin zayıflamaya çalışıyor ya da kısa sürede hızlı kilo vermek istiyorsanız yoğun bir egzersiz rutini deneyebilirsiniz. Birçok kadın, sağlık dergsi ve kişisel antrenörler, reçete yazdıktan sadece birkaç gün sonra kilo vermeyi ve görünür fiziksel zayıflamayı en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış yoğun egzersiz planları hazırlar.

3. Yeni bir zayıflama programı başlatırken yapabileceğiniz egzersiz türü hakkında gerçekçi olun. Kilo vermek ve verdiğiniz kiloları geri almamak isterseniz, yoğun bir fitness programından daha fazlasını yapmak zorunda kalacaksınız. Egzersizi kabullenmenin en iyi yolu, aslında yapacağınız egzersizlerden zevk almanızdır. Koşarken nefret ediyorsanız, ana egzersiz formunuzu koşmak üzerine oluşturmayın – her gün gerçekten zevk aldığınız bir egzersizi seçmeniz çok daha fazla motive olmanızı sağlayacaktır. Bunun yerine yüzme, bisiklet, hatta Zumba gibi gerçekten sevdiğiniz birkaç aktiviteyi bulana kadar farklı alıştırmaları deneyin ve deneme için 1 günlük üyelikler adına görüşme yapmaktan çekinmeyin.

  • Voleybol, tenis ve hatta Frizbi gibi oyunlar kalori yakmanıza yardımcı olabilir ve bunlar gibi egzersizleri yaparak hem her gün katılabileceğiniz sosyal bir ortam edinebileceğinizi hem de düzenli olarak spor yapabileceğinizi unutmayın.

4. Kardiyo eğitimi almayı deneyin. Kardiyo ve direnç eğitiminin bir kombinasyonu genel vücut sağlığı için oldukça önemlidir, ancak en iyi sonuç için, orta ve yüksek yoğunluklu aerobik egzersizi de antrenman programınıza mutlaka ekleyin. Ağırlık ve direnç eğitimi hemen kilo kaybına yol açmaz, ancak metabolizmanızı enerjiyi daha verimli kullanması için tetikleyebilir.

5. Egzersiz rejimini ilginç tutun. Çeşitlilik, sizi daha sağlıklı yapmanın ve motive etmenin anahtarıdır. Aynı egzersiz günlerce ve sürekli aynı şiddette yaptığınızda kendinizi yaralama riski taşırsınız. Ayrıca egzersiz yapmaktan sıkıldığınızda bu durum sizin için iyi olmayabilir ve ilgili egzersizden almanız gereken verim ciddi oranda düşebilir. Bu nedenle sürekli bir egzersiz yapmak yerine birkaç egzersizi veya aktiviteyi gününüze ya da haftanıza paylaştırmanız çok iyi olacaktır. Hem mental olarak hem de fiziksel olarak sizi geliştirecek olan bu aktiviteler çok daha sağlam bir birey olmanız konusunda elinize anahtar verecektir.

  • Örneğin yürümeyi bir egzersiz olarak seçtiyseniz ve sürekli yürürseniz bu sizin için bir süre sonra sıkıcı olmaya başlayacaktır. Bu nedenle yapacağınız yürüyüşlerin yerini sık sık değiştirebilir hatta bazı günler bisikletinizle gezmeye çıkabilirsiniz.

Hızlı kilo vermek için diyet listeleri

1. Temiz meyvelerden içecekler yap. Aslında bu yöntemin yani sık sık taze meyvelerle meyve suları yapıp içmenin bir Hollywood diyeti olduğuna dair söylemler vardır ve çok farklı türde kombinasyonlar geliştirilmiştir. Temiz bir suyla karıştırılacak çiğ meyvelerden meyve suyu yaparak tüketmeniz hem toksinleri iç organlarınızdan uzak tutmaya yardımcı olacak hem de kilo vermenize muazzam etki edecektir.

  • Organik ürünler satan bir mağazadan veya pazardan meyve sıkacağı satın alabilirsiniz, bu ürünlerin elektronik olmamasını tavsiye ederiz ancak eğer elektronik meyve sıkacaklarınız da varsa ek bir masraf yapmanıza gerek yok.
  • Sıkmak için her zaman bolca sebze ve meyve evinizde hazır bulunsun. Meyve suyu diyeti denildiği için yalnızca meyve tüketeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, meyvelerin içeriğindeki şekerler kilo vermenizden çok kilo almanıza neden olabilir bu nedenle içeceklerinizin içerisine bolca sebze de eklemeniz iyi olacaktır.

2. Master temizliği adı verilen bu diyet limonata, tuzlu su ve bitkisel müsliden oluşan genel olarak sıvıya dayalı bir diyet türüdür. Diyet sadece çiğ meyve ve sebzelerin sıvı hallerinden oluşan 10 günlük tüketimin ardından 3 günlük katı tüketimi ardından 3 gün daha sıvı tüketimi olmak üzere 16 gün sürer. Bu diyetin detaylarını araştırabilirsiniz.

3. Su diyeti yapmayı deneyin. Bu diyet gün içerisinde toplamda 8 fincan soğuk su içmeyi içerir. Gün boyunca düzenli aralıklarla her yemekten önce bir bardak soğuk su içererek iştahınızı bastırmanız yemekte tüketeceğiniz besin miktarına da doğrudan etki edeceğinden dolayı zayıflamanız konusunda size yardımcı olacaktır. İçme suyunu yemekten önce ne kadar aç olursanız olun 1 fincan tükettikten sonra yemeklerinizdeki tüketiminizin ne kadar azaldığını görmeniz size farklı bir alemin kapılarını açacaktır.

4. Açlık diyetini deneyin. Bu diyetin temelindeki fikir her iki öğün arasındaki dönemde bir kıtlık dönemi yaşamaktır. Bu nedenle bazen uzun süre aç kalmanız bazen de ciddi miktarda yemek yemeniz gerekir. Bu diyet iki gün boyunca yalnızca 500-600 kalori tüketmenizi gerektirir ve oruç tutmak ile sıkça bağdaştırılır. Eğer bu konu ilginizi çektiyse intermittent fasting konusunda internette araştırmalar yapabilirsiniz.

Yemek Planı Yaparak

1. Kalori say. Vücudunuzun doğru şekilde çalışması için gereken minimum kalorinin nasıl alınacağı ve nereden geleceğini bilmek, kendi kişiselleştirilmiş sağlıklı beslenme planınızı hazırlamanıza ve kilo vermenize yardımcı olur; bu, hızlı ancak sürdürülebilir bir şekilde kilo vermenizi de kesin olarak sağlayacaktır. Kişisel kalori gereksinimleriniz yaş, cinsiyet, boy ve etkinlik düzeyine göre değişiklik gösterecektir. Her gün tüketmeniz gereken kalori miktarını belirlemek için kullanabileceğiniz çevrimiçi hesap makineleri vardır.

  • Kilo verme hedeflerinizi, özel diyet ihtiyaçlarınızı, mevcut beslenme alışkanlıklarınızı ve iyileştirilmesi gereken potansiyel konuları tartışmak üzere bir diyetisyen veya hekim ile randevu planlayarak ne kadar yemeniz gerektiğini de değerlendirebilirsiniz. Diyetisyenler bu konuda size seve seve yardımcı olacaklardır.
  • DASH diyeti , TLC diyeti, Mayo Kliniği Diyeti, Weight Watchers diyeti ve Volumetri, bugünden başlayarak kilo vermenize yardımcı olacak harika yemek planları sunar. Daha fazla bilgi edinmek için herhangi bir diyet ve yemek planıyla ilgili internet araması yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir