İndirimli Otel Rezervasyonu Nasıl Yapılır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

İndirimli Otel Rezervasyonu Nasıl Yapılır

İyi bir otel bulmak ve rezervasyon yaptırmak, özellikle büyük bir aile için ya da son dakikada aldığınız kararla bir otel odasında tatil yapmaya çalışıyorsanız stresli olabilir. Birçok otel rezervasyonu çevrimiçi yapıldığı günümüzde çok sayıda farklı seçenek arasından size ve bütçenize en uygun düşenini seçebileceğiniz onlarca araç bulunur. Daha önce hiç otel odasι rezervasyonu yapmadıysanız, birkaç basit adımı izleyerek rezervasyonunuzu ve tatil planınızı çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İyi bir otel bulmaya çalışırken

1. Bütçenizi belirleyin. Bir otel aramadan ve rezervasyon yaptırmadan önce, otelin bütçenize ve ihtiyaçlarınıza cevap vereceğinden emin olmak isteyebilirsiniz. Bir otel odasında rezervasyon yapmadan evvel öncelikle bütçenizi belirlemeniz veya ne kadar harcayabileceğinizi en azından kaba taslak bilmelisiniz. Bu, aramanızı daraltmanıza, bir otel aramaya ve oda rezervasyonu yapmaya çalıştığınız zamandan ciddi şekilde tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

  • Her gün ödemeye hazır olduğunuz sabit bir bütçeniz olmalı. Seyahatiniz için belirli bir miktarda kenarda para bulundurmanızın yanısıra günlük harcayabileceğiniz bütçenizi de bilmeniz stressiz bir tatil yaşamanız için oldukça faydalı olacaktır. Ancak sınırlı bir bütçenizin olması kirli bir otelde berbat bir tatil yapmanız anlamına gelmez, sezon başlamadan önce çoğu otel ve turizm şirketi tatil paketleri sayesinde müşterilerine ciddi anlamda indirim sunabilmektedir. Bu gibi indirimlerden yararlanmak için biraz internet araştırması yapmak isteyebilirsin.
  • Tatilden ne beklediğinizi belirlemeniz de oldukça faydalı olacaktır. Otel seçmeden önce otelden ne beklediğiniz yani size ne sunması gerektiği belirleyici unsur olabilir. Hiç bilmediğiniz bir şehre yani keşfedecek çok şeyin olduğu bir yere gidiyorsanız otelde çok kalmayabilirsiniz ve bu nedenle de otelin jakuzi ve saunasının olması sizin için çok anlam ifade etmeyebilir.

2. Kaç kişilik bir odanın ihtiyacınıza cevap vereceğini düşünün. Dört kişilik bir aile için herkese ayrı yatak mı yoksa çocuklarla birlikte yatabileceğiniz büyük bir yatak mı? Hangisi sizi daha mutlu eder, tercih sizin, ancak bir tavsiyede bulunulacak olursa 4 kişilik bir aile için 3 veya 4 farklı yataklı bir odada kalmaktansa 2 kraliçe yatağına sahip bir odada yatmak çok daha masrafsız ve konforlu olacaktır.

  • Engelliler için nasıl imkanlar sunduğuna dikkat edin. Eğer ailenizde engelli bir birey varsa ilgili otelin sizin için nasıl imkanlar sunduğunu bilmeniz oldukça önemlidir. Çoğu otel tekerlekli sandalyeyle rezervasyon yaptırmak isteyen müşterilerine önceden nasıl hizmetler sunacağını ilgili rezervasyon sayfasında paylaşmaktadır. Detaylıca kontrol etmeniz olumsuzluklarla karşılaşmanızın önüne geçebilir.
  • Ayrıca spa ve fitness merkezi olan bir otel seçmek isteyebilir ya da akşamları balkonda internet keyfi yapmak isteyebilirsiniz. İnternet bağlantı hızına kadar araştırma yapabileceğiniz oteller telefon numaralarını sırf bu yüzden bırakıyor, çekinmeden arayın!

3. İdeal yerinizi veya bölgenizi belirleyin. Bazen konum ,özellikle gerekli niteliklere cevap verebilecek bir yerde arıyorsanız, bütçenizden daha önemli bir önceliğe sahip olabilir. Bir iş etkinliğine veya konferansa yakın bir otel mi arıyorsunuz? Belirli bir turistik merkeze yakın bir otel mi arıyorsunuz? Şehrin farklı bölgelerine kolayca erişmenizi sağlayacak merkezi veya şehir merkezinde bulunan bir otelde kalmaya karar verebilirsiniz. Ya da, daha sote bir yer seçmeye karar verebilirsiniz, böylece insandan uzak doğaya yakın bir tatil yapabilirsiniz.

  • Genellikle, ideal konumunuz, yapacağınız gezinin türüne bağlı olacaktır. İş amaçlı seyahat ediyorsanız, konferansa veya toplantıya yakın olan otelleri aramaya karar verebilirsiniz. Eğlence için seyahat ediyorsanız, sıcak bir bölgede otel odası kiralayabilirsiniz. Ancak sote yerlerde otel tutacaksanız otelin size araç veya bisiklet kiralama hizmeti sunup sunmadığını da bilmeniz yararlı olabilir, bu sayede şehrin her bölgesine gidebilir her istediğinizi yapabilecek imkana da sahip olabilirsiniz.

4. Online otel arayın. Otel aramanın en hızlı yolu bir otel arama motoru aracılığıyla inceleme yapmaktır. Bu arama motorları, tatil için planladığınız seyahat günlerini, kaç geceye ihtiyaç duyduğunuzu, ideal konumunuzu ve varsa gerekli aktivitelerinizi belirtmenizi sağlayacaktır. Otelde ne kadar para harcamak istediğinizi de belirtebilirsiniz. Bu sayede buna özel filtrelenmiş görünüm elde edecek en uygun seçeneği bulmanızı kolaylaştıracaksınız.

  • Bu bilgileri arama motoruna girdikten sonra, birkaç otel seçeneği sunulacak. Seçenekleri fiyat açısından en düşükten en yükseğe doğru sıralayabilir veya belirli bir alana veya yere daha yakın olan otelleri incelemek için harita seçeneğini kullanabilirsiniz.

5. İndirimli otel arama araçları kullanarak otelleri karşılaştırın. Aynı anda birkaç otel seçeneğini karşılaştırmak için indirimli arama araçlarını da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken seyahat tarihlerinizi ve bütçenizi belirtmektir. Bu çevrimiçi siteler daha sonra sizin için birden fazla veritabanında arama yapacak ve ihtiyaçlarınıza en uygun ve indirimli birkaç otel seçeneğini size sunacak.

  • Düşündüğünüz birkaç otel için çevrimiçi değerlendirmeleri de okumalısınız. Genellikle, online incelemeler, otel temizliği ve otel tarafından sunulan müşteri hizmetleri ile ila olanaklar detaylıca değerlendirilir. Konukların genel deneyimini inceleyerek her otel için yıldızlı derecelendirmelere göz atabilirsiniz. Daha sonra, muhasebenizi yaparak ilgili otellerin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını belirleyebilirsiniz..
  • Gösterişli fotoğraflar ve birkaç 5 yıldızlı incelemeler sizi yanıltmasın. Genellikle oteller bu gibi incelemeler için ilgili internet sitelerine para ödeyebilir. Bu nedenle sosyal medya üzerinden veya açık kaynaklı platformlardan kişisel yorumları incelemeniz çok daha yararlı olacaktır.
  • Rezervasyon yaptırmadan önce otel ile ilgili her şeyi öğrenmiş olsanız dahi bir telefon görüşmesi yaparak ilgili personel ile ayrıntıları netleştirmeniz çok daha iyi olacaktır. Yaptığınız bu görüşmeden sonra tekrar internet sitesine dönüp online rezervasyon yaptırıp indirimden faydalanabilirsiniz. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra size sunulacak belge ve faturaları ise mutlaka tatil süresince yanınızda saklayın, otelden çıkarken ise mutabık kaldığınızdan emin olun.

Bunlar da ilginizi çekebilir