Nasıl Daha Geniş Omuzlara Sahip Olunur - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Nasıl Daha Geniş Omuzlara Sahip Olunur

Daha geniş omuzlara sahip olmak için erkeklerin yapmış olduğu bir çok yöntem var ancak bunu yapmanın belli yolları var. Her erkek daha geniş omuzlara sahip olarak güzel bir görünüm elde etmeye çalışabilir. Bu durumu gerçekleştirmeniz için yapmanız ilk başlangıç fitness , body-building gibi sporlara başlamanız olacaktır. Hacim olarak omuzlarımızı geliştirmek fayda sağlayacaktır ve bunu daha da belirgin hale getirmek için kıyafetlerimize dikkat etmemiz gerekir. Eğer sizde daha geniş omuzlara sahip olmak istiyorsanız adımları takip edebilirsiniz.

Omuz Egzersizleri Yapın

1.Kısmi yana açış egzersizlerini antrenman programlarınızda kullanın.Yana açış egzersizleri omuzlarınızın yan taraflarındaki kas liflerinin daha çok baskıya maruz kalmasını ve zamanla gelişmesine yardımcı olur. Tam kapsamlı yana açış egzersizleri kısmi yana açış egzersizlerine göre daha zor olacağından kısmi yana açış egzersizlerini denemeniz de daha geniş omuzlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

2. Geniş tutuş ile yukarı doğru çekiş yapabileceğiniz egzersizler kullanabilirsiniz.Doğrusal uzun bir barı genişçe tuttuktan sonra yukarı doğru çekebileceğiniz şekilde yapacağınız upright row egzersizi de geniş omuzlar için kullanabileceğiniz bir egzersiz türüdür. Hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar ise kaldırabileceğinizden fazla ağırlık kullanmamanız ve hareketi doğru formda yapabilmenizdir. Kaldırabileceğinizden fazla ağırlık ile upright row egzersizini yapmanız hem sakatlıklara hemde hareketten alabileceğiniz maksimum faydayı alabilmenize engel olacaktır.

3. Omuz silkme egzersizlerini de antrenman programlarınıza ekleyin.Her ne kadar gereksiz ve yorucu bir egzersiz olarak görünse de omuz silkme (dumbbell shrugs) egzersizi mutlaka antrenman programlarınızda kullanmanız gereken egzersizlerdendir. Üst omuzlarınızı kuvvetlendirecek olan bu egzersiz aynı zamanda çok daha geniş omuzlara sahip olmanız için oldukça etkili olacaktır.

4. İzole deltoid antrenmanları kullanın.Omuzlarınızın en çok yer kaplayan ve geliştirmesi en zor kısmı olan deltoid bölgelerinin gelişimini hızlandırmak için rear deltoid raises hareketini antrenman programlarınızda kullanabilirsiniz. Yana açış egzersizinin direkt olarak deltoid kas liflerine etki eden bu şekli sağ ve sol omuz başlarınızın hızla gelişmesine dolayısıyla da çok daha geniş omuzlara sahip olmanıza sebebiyet verecektir.

Giyim tarzınıza Dikkat Edin

1.Omuzları şişirilmiş kıyafetler giyebilirsiniz.Bazı ceket ve blazzerlar hali hazırda omuz başlıkları şişirilmiş şekilde satışa sunulmaktadır. Alışveriş yaparken elinizle omuz başlıklarını içten kontrol edebilir ve omuz bölgelerinde bir ped kullanılıp kullanılmadığını kontrol edebilirsiniz. Omuzlarında ped olan kıyafetleri üzerinizde deneyince de dikkat etmeniz gereken en önemli şey doğal bir görünüm elde etmek olmalıdır. Hali hazırda omuz pedi kullanılmayan kıyafetlerde ise ped satın alarak kullanımını sağlayabilirsiniz. Satın alacağınız ped için ise dikkat edeceğiniz en önemli şey ince olmasıdır. Ped ne kadar ince olursa görünüm o kadar doğal olacaktır.

2.Yatay çizgili kıyafetler tercih edin.İnsan gözünün odak noktasını bazı spekülasyonlar ile aldatmanın mümkün olduğu bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Moda tasarımcılarının da bildiği yatay çizgili kıyafetlerin daha geniş gösterdiği gerçeği daha geniş bir omuz isteyen sizler için çözüm olabilir. Giyeceğiniz kıyafetin yatay çizgilere sahip olması hem göğsünüzü hemde omuzunuzu olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Kıyafet seçimi yaparken tercihinizi yatay çizgilerden oluşan t-shirt ve kazaklardan yana yapabilirsiniz. Alacağınız kıyafette ise dikkat edeceğiniz en önemli şey yatay çizgiye sahip kıyafetin çizgilerinin büyük olması olmalıdır. Yani her çizgi şeridinin eşit yükseklikte ve abes bir görünüm oluşturmayacak şekilde çizimlenmiş olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir